KDYŽ SE ŘEŠÍ KRAVINY, NENÍ ČAS NA PODSTATU

Skoro už mě ani nebaví číst noviny či koukat na televizi. Každý den tam vidím věci, které absolutně nechápu. Jistě v tom nejsem sám.

Bohužel, nečíst zprávy mi moc nepomůže. Jsem dost v Praze a tam to vidím na živo a v mnohém ještě z větší blízkosti. Je to jiný svět. A jak mám být optimista...? Mnohé věci mi hlava nebere.

A právě nyní, když kouknu na internet a vidím hned tři blbosti.

Ministerstvo dopravy resp. jeho organizace budou utrácet miliony za propagaci dopravních staveb. To asi abychom měli pochopení za "raketově rychlou" výstavbu dopravní infrastruktury v ČR...!? Konečně přišli na to, čím to je...

Stát bude rekonstruovat hotel Thermal v Karlových Varech. V tom městě je málo hotelů, tak co by stát opět neutratil nenávratně stovky milionů...!? (mluví se o minimálně půl miliardě).

Ministr Mládek chce "půjčit" OKD v první fázi minimálně miliardu korun. ČR si sama ve velkém půjčuje i v době prosperity má schodkový rozpočet v desítkách miliard ročně. Tak co bychom opět nenalili někam pořádný balík? Kdo se zase asi nakapsuje?

To nemají co dělat? Nemáme hromadu starostí, které by se měly racionálně řešit?

A ještě na to přijmou další tisíce úředníků... Často je potkávám. Tři tituly před jménem, minimálně jeden za jménem, ze školy rovnou na úřad. Zkušenost žádná, schopnost naslouchat nulová, ambice a sebevědomí nekonečné. Takto si někdo představuje správu země a Vládu?! Já ne!

Nechtěl bych kritizovat a psát články, rád bych věci měnil, ale je nás málo. A rozhoduje se hlasováním nadpoloviční většiny. Tak hlavně, že zatím navzdory snaze tisíců teoretiků funguje dobře ekonomika a velká část podnikatelů, organizací a lidí, co pracují, odvádí daně.

No, a než jsem odeslal tuto glosu, překonali to pořádnou bombou a rozvrátili policii.

Co s tím? Říkáte si možná mnozí, že od toho máme senátora... Ale já nevládnu, nejsem vládní poslanec, ministr či vysoký úředník. Zatím jen velmi často nehlasuji a nepodporuji tak tyto nesmysly. Vím, že je to málo. Zatím.

Váš senátor

Zbyněk Linhart